piątek, 18 grudnia 2015

Baranek Shaun

     Witajcie :) Wczoraj skończyłam ostatnie świąteczne zamówienia i teraz czas na porządki w domu - to już ostatni dzwonek :) Zauważyłam, że jak mąż mi kupuje w jednym sklepie klej Wikol to kiepsko mi usztywnia. Wydaje mi się, że mogą go w tym sklepie źle przechowywać. Bo już drugi klej stamtąd mi nie usztywnia! Jak mam ważne zamówienie, to wtedy trafię na pechowy klej :(

     Ale na szczęście już koniec, muszę odpocząć trochę... Przerobiłam około 3 kulki Muzy 10, jeden Muzy 20, czerwone, złote... Trochę się tego uzbierało :) Do tego 2 butelki kleju i dwie butelki Ługi. A i jeszcze całe opakowanie 100 balonów ;)

     Robiłam nie tylko bombki i inne drobiazgi. Trafiło się też zamówienie na maskotkę - Baranka Shauna. Powstał według bezpłatnego wzoru, dostępnego do pobrania TUTAJ. Jest to dość włóczkożerna wersja, ale za to efektowna. Zużyłam niemal cały motek białego Kotka i pół motka czarnego.W pozycji siedzącej ma 25 cm wysokości.


     Robiłam bardzo ciasno, żeby nie wychodziło mi wypełnienie, ale i tak na wszelki wypadek włożyłam do środka ciałka starą białą podkolanówkę mojej córci  i dopiero do niej wkładałam wypełniacz :)

     Dodatkowo poszło w świat 28 bombek, w dwóch wzorach:     Zdjęcia robione wieczorem, tuż przed spakowaniem do pudełka :) Oj to był bardzo pracowity świąteczny sezon... A im większej ilości osób podoba się to co robię, tym większego powera do pracy dostaję :) Nie poszłam na kiermasz, bo nie zdążyłam nic na niego zrobić. Ale nie żałuję, strasznie się zniechęciłam po ostatnim bożonarodzeniowym, kiedy to stałam kilka godzin i nie sprzedałam nic... Wolę indywidualne zamówienia, nikt mi się wybrzydza, że drogo, nikt się nie targuje - to lubię :)

     W planach na nowy rok są ozdoby wielkanocne, na pewno dorobię maskotek na kiermasze, które odbywają się w lecie. Mam też w planach takiego dużego anioła, strasznie mi się takie podobają, a na stoisku też wzbudziłby taki zainteresowanie :) 

     Teraz czas na odpoczynek, na sprzątanie, później świętowanie :) Ja już dziś życzę wszystkim odwiedzającym wesołych, spokojnych, rodzinnych Świat Bożego Narodzenia. Aby Nowy Rok przyniósł dużo nowych pomysłów, kreatywnych rozwiązań i mnóstwo przepięknych robótek :) 8 komentarzy:

 1. Śliczny baranek :-) Cudna maskotka.
  Bombki doskonałe - przepiękne wzory.
  Dziękuję za życzenia - i nawzajem - wesołych Świąt.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Baranek Shaun jest idealny! Ciekawy pomysł z tą podkolanówką.
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracowity przedświąteczny czas :))
  Baranek jest cudny i jak tylko znajdę troszkę czasu, to stworzę sobie podobnego. Dziękuję za wzór.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietny baranek a bombki bardzo eleganckie :) Życzę spokojnego okresu przedświątecznego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super baranek !Spokojnych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 6. Słodki baranek, a bombki urocze, białe, takie jak lubię . Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. czy może mi pani opisać tego Baranka opisać jak zrobić bo chce robić dla domu dziecka przepraszam za błędy .

  OdpowiedzUsuń