czwartek, 5 marca 2015

Różany komplet

     Nie mogę doczekać się wiosny, a najbardziej tęsknię za moim rowerem. Po odzyskaniu go po kilku latach jesienią nie zdążyłam się jeszcze nim nacieszyć, a poza tym w nowym miejscu zamieszkania jest jeszcze tyle ciekawych miejsc w które muszę się wybrać :)

     Już jakiś czas temu zrobiłam komplet z różą :) Nie ukrywam, że kosztował mnie trochę pracy, schemat na mały bieżniczek znalazłam w internecie, natomiast podkładki sama rozrysowałam, bo nie mogłam znaleźć fajnego schematu :)

Tutaj bieżnik 46 x 33 cm:     Podkładki upinałam godzinę, żeby wszystkie były w miarę równe, zużyłam też całe opakowanie szpilek :)


                                                 Podkładki mają wymiary 12 x 14 cm :)

     A tak prezentuje się całość:     Jestem z siebie dumna :) To zamówienie było dla mnie nie lada wyzwaniem :)

     Dużo osób robi miseczki, koszyczki, pomyślałam że też spróbuję :) W tamtym roku też zrobiłam, ale usztywniałam na cukier, zabawy z tym było co nie miara, a efekt kiepski... W tym roku stawiam na miseczki, bo można je przerobić na koszyczki w razie czego :)
     Oczywiście usztywnione Wikolem, jest niezawodny, przynajmniej dla mnie :) Mam, a raczej miałam taką fajną plastikową miseczkę - kształt idealny. Ale kiedy zdejmowałam gotową, usztywnioną robótkę miseczka mi spadła :( Roztrzaskałam ją, a tak idealnie mi pasowała... eh próbowałam ją posklejać, ale z marnym efektem. Zobaczę, może coś jeszcze z niej będzie :)

     Wzór na miseczkę:


     Szybciutko się robi i myślę, że efekt też jest fajny, można pobawić się kolorami, zmieniać je kilkakrotnie :)

     Podaję też schemat na różany bieżniczek :


     Koronkę dookoła dobrałam od innego bieżnika z którejś z masy gazetek, które posiadam :) Muszę przyznać, że przydają się czasami, ponieważ w internecie nie znajdzie się tak czytelnych schematów. A drugą zaletą jest to, że mniej bolą oczy od patrzenia w gazetkę niż w komputer. Jeszcze jak trzeba liczyć słupki, albo kratki...

2 komentarze:

  1. Piękny różany komplet :-) Szczególnie zachwyciły mnie podkładki - są doskonałe.
    Koszyczek rewelacyjny.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Prześliczny komplet! Różyczki, które sama wymyśliłaś i rozrysowałaś są nawet ładniejsze niż róża z gotowego wzoru :)

    OdpowiedzUsuń