niedziela, 21 września 2014

Postępy


     Witam wszystkich odwiedzających, choć pewnie ich niewielu :P W temacie Świąt - tak, tak, jestem wytrwała i męczę dalej ten temat :) Otóż poczyniłam bombkę, a nawet dwie. Wykorzystałam jeden wzór, ale wielkość bombki różna :)


     
     Jak? Według wzoru wykonana jest ta większa bombka, ma około 10 cm. Są to słupki potrójne (masakra, nie znoszę ich), a ta druga bombka mająca około 7 cm średnicy zrobiona jest słupkami podwójnie nawijanymi :) To mój pomysł na przekształcenie wzoru i ta mniejsza jakoś bardziej mi odpowiada :) Muszę podkreślić, że wzór jest świetny, bo nie każdy da się tak ,,przerobić", w związku z tym jeszcze nieraz go wykorzystam ;) Jeśli ktoś jest nim zainteresowany, proszę o komentarz :) 
     Zawieszki do bombek sprawił mi mężulek -  popytał, załatwił :) Pewne miłe Panie robiące ręcznie malowane bombki mi je podarowały. Widziałam w sieci bombki ozdobione wstążkami, kokardami, lecz to nie mój styl - wolę bardziej skromnie, ale elegancko ;) 

     A byłabym zapomniała! Produkuję też aniołki :) 


     Ten z lewej strony, wyobraźcie sobie pochodzi z gazetki Poradnik Domowy z 1994 roku! Szkoda, że teraz nie drukują w czasopismach, poradnikach wzorów szydełkowych ... Próbowałam kilka innych wzorów, ale albo są jakieś błędy we wzorach z sieci, albo mnie ogarnęła jakaś niemoc, bo nic mi nie wychodzi :( Ale mam w zanadrzu jeszcze jednego, czeka na usztywnienie ;) 

   Zrobiłam także krok milowy w moim frywolitkowaniu!!! Udało mi się w końcu, dzięki filmikowi Maranty na You Tube , zamknąć element :) Wygląda to tak:


    
      Kiedyś pewnie będę się śmiać z tego jak się cieszyłam z takiej pierdułki :P Ale to na prawdę ogromny postęp, bo wszystko pozostałe już opanowałam i w końcu mogę zrobić jakiś kolczyk na przykład. A właśnie frywolitkowa biżuteria zafascynowała mnie tak bardzo, że postanowiłam nauczyć się tej techniki.

      Na koniec zamieszczam wzór na jednego z prezentowanych dziś aniołków (tego po prawej):     Miłego szydełkowania! ;)


5 komentarzy:

 1. Piękne te Twoje prace. Ja też zaczęłam się ostatnio uczyć frywolitki i już nawet bransoletki córkom zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczności, szczególnie przypadły mi do gustu bombeczki, bardzo lubię takie szydełkowe formowane na balonie.Staranne wykonanie i piękny wzór. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w tych bombkach od pierwszego wejrzenia. Jeśli nie byłoby problemem, to bardzo prosiłabym o schemat, bo chciałabym takie wydziergać. Serdecznie pozdrawiam - neska71

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam, nie podałam mojego adresu e-mailowego: renig@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń